Sinif Mucadelesi
Ana sayfa > Arşiv > Arşiv 2011 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 156 - 3 Haziran 2011 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 156 - 3 Haziran 2011

Sınıf Mücadelesi Sayı : 156 - 3 Haziran 2011

Bu bölümün makaleleri


İşsizlik önlenebilir! (Emekçinin Gündemi)

Çarşamba 15 Haziran 2011
Sürekli yükselen işsizlik, seçim öncesi, sihirli bir değnek değmiş gibi düşmeye başladı. İşsizlik, önüne mikrofon uzatılan herkesin en önce dile getirdiği gibi can alıcı. Hiç bundan bahsetmeyen başbakan bile bir konuşmasında, bir cümle olsa bile “merak etmeyin işsizliği çözeceğiz” demek zorunda kaldı. TÜİK’in (...)


Emekçiler düzen partilerine değil, sadece kendi öz güçlerine güvenmeli! (Başyazı)

Çarşamba 15 Haziran 2011
Televizyonda kendisine mikrofon uzatılanların çoğunluğu, gençler için iş, insanca bir yaşam istiyor. Ama siyasilerin sözleri, yaptıkları, hiç de kitlelerin isteğiyle ilgili değil. Önce yeni anasaya hazırlanmasından, ne olduğu belli olmayan 2023 hedefinden, “çılgın proje”lerden bahseden AKP’nin seçim (...)


12 Haziran seçimi ve sendikalar (Emekçinin Gündemi)

Çarşamba 15 Haziran 2011
Geniş kitleler ve emekçilerin çoğu, seçim zamanlarında siyasetle daha yakından ilgilenip bir fikir edinmeye çalışıyorlar. İşte bu nedenle, düzen sınırları içerisinde olsa da, emekçilerin haklarını savunun sendikalar, seçimi fırsat bilerek, emekçilerin somut sorunlarını ön plana çıkarıyorlardı. Bunu yaparken de (...)


Ana sayfa | İletişim | Site planı | |

Site yaşamını izle tr  Site yaşamını izle Arşiv  Site yaşamını izle Arşiv 2011  Site yaşamını izle Sınıf Mücadelesi Sayı : 156 - 3 Haziran 2011   ?