Sinif Mucadelesi

En yeni makaleler


En yeni makaleler


Patron reklam yapmak isterken tuzağa düştü

Pazartesi 11 Şubat 2008
Kanal 7 magazin ve eğlence programında hem çöpçülerle gönül eylemek hem de patron reklamını yaptırmak için gece vardiyasında çalışanlarla çekim yapıldı. Temizlik müdürlüğü gece amirleri ve gündüz servis amirleri de hazır bulundular. Her şey temizlik müdürünün kontrolünde yapılıyordu. Çekim ekibi gelmeden önce tüm (...)


Patronlar yeni yılın yolunu şimdiden çizdi!

Pazartesi 11 Şubat 2008
Bütçe ile birlikte ekonominin durumuyla ilgili tartışmalar da arttı. Ard arda toplantı ve açıklamalar yapan patronlar, bu yılın hiç iyi geçmeyeceğini söyleyerek hükümetten "acil" önlemler istediler. Patronların isteklerini bir "teşvik" programına dönüştüren hükümet, işçi sınıfından alıp patronların kasalarına (...)


Borsalar yalpalıyor, nakit ve para krizi var

Kapitalist düzen artık insanlık dışıdır

Pazartesi 11 Şubat 2008
ABD’deki kredi sisteminin çökmesinin sonucu olarak ortaya çıkan mali kriz bütün dünya mali düzenini bozmaya devam ediyor. Bankaların temel faaliyetlerinin borç para verme olmasına rağmen, bankalar arasında güven kalmadığı için bu işlemler durma seviyesinde. Bunun sonucu olarak da bankalara tasarruflarını (...)


BİZ KİMİZ?

Pazartesi 11 Şubat 2008
Bugün kapitalist topluma egemen olan anlayış sömürücü, ırkçı, gerici, baskıcı ve cinsiyetçi zorbalığa dayanmaktadır. İnsanlık için tek çıkış yolu komünizmdir. Bu siyasetin, Stalinizmin politika ve uygulamalarıyla ortak bir yönü yoktur. Sınıf Mücadelesi, işçi sınıfı tarafından uluslararası düzeyde kurulacak bir (...)

Ana sayfa | İletişim | Site planı | |

Site yaşamını izle tr    ?