Sinif Mucadelesi
Ana sayfa > Arşiv > Arşiv 2015 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 200 - 6 Şubat 2015 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 200 - 6 Şubat 2015

Sınıf Mücadelesi Sayı : 200 - 6 Şubat 2015

Bu bölümün makaleleri


Fransa

Charlie Hebdo saldırısı ve Paris’te işlenen cinayetler (Uluslararası Gündem)

Çarşamba 18 Şubat 2015
Cinayetler, kitleleri dehşete düşürdü. 10 ve 11 Ocak hafta sonu birkaç milyon kadın ve erkek isyan duygularını ifade ettiler. Ancak yöneticiler, ulusal birlik siyaseti iddialarıyla, buna el atarak kullanmak istiyor: Bu emekçiler için bir tuzak. Evet katiller barbar: Charlie Hebdo hakaret etti baha­nesiyle (...)


Nijerya

Kitleler, Boko Haram katilleri ile ordu arasında sıkışmış durumda (Uluslararası Gündem)

Çarşamba 18 Şubat 2015
İslamcı Boko Haram (Eğitim Haramdır) çeteleri, geçen Nisan ayında 220 liseli kız öğrenciyi kaçırmıştı. Bugüne kadar da onlardan haber alınamadı. Bu köktenci örgüt, Nijerya’nın kuzey doğusunda her gün terör havası estiriyor ve bu yılın başından itibaren katliamlar giderek daha da artıyor. 10 ve 11 Ocak hafta (...)


Yunanistan’daki seçimlerin ardından (Sınıf Mücadelesi’nin Sözü)

Çarşamba 18 Şubat 2015
Syriza’nın seçim zaferi çok konuşuldu. Sağdan sola, örgüt ve çevreler ama özellikle de sol, gerçekten neler oluyor ve işçi sınıfı açısından ne anlama gelir ve sonuçları ne olabilir, yerine biz bundan ne gibi pay çıkarırız diye yaklaşıyor. Oysa emekçiler için esas olan, olayları sınıf temellerinde değerlendirip, hem (...)


Emperyalizme hizmet için ödenen bedeller (Tarihten... Tarihten... Tarihten...)

Çarşamba 18 Şubat 2015
Batı dünyası için bir tehdit olarak algılanan SSCB ve komünizme karşı mücadele amacıyla, 4 Nisan 1949’da, 11 Avrupa ülkesi ile ABD arasında imzalanan Washington Antlaşması’yla, askeri bir birlik olan kısa adıyla NATO kuruldu. Türkiye’nin o dönem kabul edilmeyen başvurusu, ancak emperyalizme iyi bir hizmet (...)


Ana sayfa | İletişim | Site planı | |

Site yaşamını izle tr  Site yaşamını izle Arşiv  Site yaşamını izle Arşiv 2015  Site yaşamını izle Sınıf Mücadelesi Sayı : 200 - 6 Şubat 2015   ?