Sinif Mucadelesi
Ana sayfa > Arşiv > Arşiv 2014 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 194 - 8 Ağustos 2014 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 194 - 8 Ağustos 2014

Sınıf Mücadelesi Sayı : 194 - 8 Ağustos 2014

Bu bölümün makaleleri


Ya dindar ya tinerci! (Siyasetin Gündemi)

Perşembe 7 Ağustos 2014
Erdoğan, 2012’de “dindar bir gençlik” yetiştireceklerini söy­lemişti. Sonuç tam aksi oldu; gençler tenha köşelerde uyuş­turucudan ölüyor. İlk kez 2010 yazında Türkiye’de görülen (asıl adı kannabinoid olan) bonzaiden kaç gencin (37 rakamı var ancak) öldüğü bilinmiyor, çünkü ayrı bir kayıt yok. Bon­zai kullanımı, (...)


Filistin

Gazze bombardıman altında: Bu kanlı katliam, kabul edilemez! (Uluslararası Gündem)

Perşembe 7 Ağustos 2014
İsrail-Filistin barut fıçısını patlatan kıvılcım, 3 genç İsraillinin ver ardından bir genç Filistinlinin katledilmesi oldu. İsrail devleti, büyük güçlerin de desteği ile farklı bölgelerde bölünmüş şekilde kamplara sıkıştırılan, toplama kampı gibi isyan edici koşullarda yaşayan ve etrafı duvar ve tel örgülerle (...)


Irak’taki iç savaş, emperyalizmin uzun yıllardır süren manevralarının sonucu (Sınıf Mücadelesi’nin Sözü)

Perşembe 7 Ağustos 2014
Muhafazakâr Sünni IŞİD (Irak Şam İslam Devleti) milisleri tarafından Ocak ayında ülkenin batısında başlayan saldırı, 10 Haziran’da 2 milyon nüfuslu Musul’un (Irak’ın ikinci büyük şehri) ele geçirilmesiyle hızlandı. IŞİD, Suriye-Irak sınırının iki tarafında da bulunan, milisleri tarafından denetlenen bir Sünni bölge (...)


Filistin katliamına son! (Güncel... Güncel... Güncel...)

Perşembe 7 Ağustos 2014
8 Temmuz’dan beri, İsrail hükumeti, günde 200 hava akınıyla Gazze şeridinde yaşayan 1,8 milyon kişiye bomba yağmuruyla dehşet saçıyor. Bombalamayı, kara saldırısıyla tamamladı: Bir zamanlar ev olan molozların üzerinden tanklar geçiyor. Bu yeni İsrail saldırısı, iki haftada 500’den fazla Gazzelinin ölümüne (...)


Ana sayfa | İletişim | Site planı | |

Site yaşamını izle tr  Site yaşamını izle Arşiv  Site yaşamını izle Arşiv 2014  Site yaşamını izle Sınıf Mücadelesi Sayı : 194 - 8 Ağustos 2014   ?