Sinif Mucadelesi
Ana sayfa > Arşiv > Arşiv 2014 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 191 - 2 Mayıs 2014 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 191 - 2 Mayıs 2014

Sınıf Mücadelesi Sayı : 191 - 2 Mayıs 2014

Bu bölümün makaleleri


Portekiz

Portekiz: Açlık yeniden geri geliyor (Uluslararası Gündem)

Pazar 4 Mayıs 2014
Bakan ve bankacılar, Portekiz’in fazla zorlanmadan mali pazarda birkaç farklı tahvil işlemi gerçekleşmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler. Ülkenin Troika (Avrupa Birliği, Avrupa Birliği Merkez Bankası ve IMF üçlüsü) tarafından iyi öğrenci diye adlandırılıp bu yıl yeniden ekonomik büyüme olacağını (...)


Ukrayna

Ukrayna: Doğu’da gerginlik ve iktidarın dağılması (Uluslararası Gündem)

Pazar 4 Mayıs 2014
Ukrayna’nın doğusunda, gizli polis binası, yerel yönetim merkezi veya karakol işgali ilan edilen şehirlerin listesi gün geçtikçe uzuyor. Barikatlar, maskeli ve silahlı milisler, şehir merkezlerinde kurulan çadırlar, hareketi destekliyormuşa benzeyen orta sınıf, özel kuvvetlerle çatışmalar sürüyor... (...)


Kapitalist ekonomi insanlığı felakete götürüyor (Sınıf Mücadelesi’nin Sözü)

Pazar 4 Mayıs 2014
Her geçen yıl daha da büyüyen kapitalist kriz insanlığı daha da büyük açlık, felaket ve iç savaşlara sürüklüyor: Suriye, Ukrayna ve Mali ile Orta Afrika gibi ülkelerdeki iç savaşlar ile giderek artan açlık, yoksulluk ve işsizlik temel olarak bu krizden kaynaklanıyor. Kapitalist ekonomi 2007-2008 yıllarında (...)


Kâr hırsı öldürür (Kitap... Kitap... Kitap)

Pazar 4 Mayıs 2014
Ham petrol ve petrolün damıtılmasıyla elde edilen benzinin içinde kurşun bulunmaz. Benzine kurşun sonradan katıldı. Hiç gereği olmayan bu "buluşu" yapan üç büyük şirketti. 1920’lerde ABD merkezli kısa süre sonra uluslararası dev şirketler olan; dünyanın en büyük otomobil üreticisi General Motors, dünyanın ikinci (...)


Ana sayfa | İletişim | Site planı | |

Site yaşamını izle tr  Site yaşamını izle Arşiv  Site yaşamını izle Arşiv 2014  Site yaşamını izle Sınıf Mücadelesi Sayı : 191 - 2 Mayıs 2014   ?