Sinif Mucadelesi
Ana sayfa > Arşiv > Arşiv 2013 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 182 - 3 Ağustos 2013 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 182 - 3 Ağustos 2013

Sınıf Mücadelesi Sayı : 182 - 3 Ağustos 2013

Bu bölümün makaleleri


Patronların kâr hırsı: Gıda değil, zehir! (Emekçinin Gündemi)

Çarşamba 7 Ağustos 2013
Gıda tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, yaptığı denetim sonucunda; bal, et, süt ve bunlardan elde edilen gıda ürünleri ve takviye edici ürünlerde taklit ve sahtecilik yapan markaları açıkladı. Bakanlığın internet sitesindeki açıklamaya göre bal üreten 6, et işletmecisi 3, peynir, yoğurt ve tereyağı üreticisi 20, (...)


“Elini bedenimden çek!” (Emekçinin Gündemi)

Çarşamba 7 Ağustos 2013
TRT’de yayınlanan ‘Ramazan Sevinci’ programında hamile kadınlar için “Böyle karınla sokakta gezilmez. 7 - 8 aydan sonra anne adayı biraz hava almak için beyinin otomobiline biner, biraz dolaşır” diyen sözde “tasavvuf düşünürü, avukat ve gazeteci” İnançer, eleştiriler üzerine sözlerinin çarpıtıldığını söyledi. (...)


İşçi sınıfında yeşermeye başlayan tepkiler (Emekçinin Gündemi)

Çarşamba 7 Ağustos 2013
Son aylarda, özellikle TL’deki değer kaybından sonra sermaye çevrelerinin ve ona hizmet eden hükümetin saldırıları sonucu emekçilerin hem satın alma gücünde yüzde 15-20’ye varan düşüş yaşandı hem de kazanılmış haklara saldırılar büyüdü. İş güvencesi daha da azaltılıp taşeron çalışma sistemi daha da yaygın hale (...)


Düzen sıkıştıkça devlet şiddeti artıyor (Başyazı)

Çarşamba 7 Ağustos 2013
Son haftalarda dövizin yükselişini ve liranın değer kaybını durdurmak isteyen hükümet, çareyi faizleri yükseltmekte buldu. Başbakan, bizzat kendi emriyle Merkez Bankası’nı “faiz lobisi”nin başına getirdi. Ancak bu da çözüm olmadı. Sonuçta hem döviz yüksek, hem de faiz. Hükümet çaresiz çünkü olup bitenler, (...)


Ana sayfa | İletişim | Site planı | |

Site yaşamını izle tr  Site yaşamını izle Arşiv  Site yaşamını izle Arşiv 2013  Site yaşamını izle Sınıf Mücadelesi Sayı : 182 - 3 Ağustos 2013   ?