Sinif Mucadelesi
Ana sayfa > Arşiv > Arşiv 2011 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 158 - 1 Ağustos 2011 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 158 - 1 Ağustos 2011

Sınıf Mücadelesi Sayı : 158 - 1 Ağustos 2011

Bu bölümün makaleleri


Şimdi de yaz (Belediye)

Cumartesi 6 Ağustos 2011
Hava sıcaklığının yükselmesiyle birlikte çalışma koşulları da zorlaştı. Ancak her koşulda işçiyi çalıştırma alışkanlığı edinen patron için hava çok güzel. Açık, güneşli, deniz ve kum ve kapalı yerde ise klima serinletiyor. Gündüz vardiyasındaki süpürgeciler için tam çalışılamaz hava. Sözleşmemizde, iş kanunun 81-82’inci (...)


Kamuda sessiz sedasız imzalanan sözleşme (Emekçinin Gündemi)

Cumartesi 6 Ağustos 2011
Yaklaşık 230 bin işçiyi ilgilendiren kamu işçilerinin sözleşmelerinin genel çerçevesini belirleyecek olan anlaşma, hükümet ile Türk-İş tarafından imzalandı. İmzalanan çerçeve anlaşmaya göre kamu işçisinin 2011 zammı, altı aylık dilimler halinde yüzde 4+4 olacak. İkinci yıl zammı ise yüzde 3+3 olacak. Ayrıca, brüt (...)


Kıdem tazminatı hakkındaki yalanlar! (Emekçinin Gündemi)

Cumartesi 6 Ağustos 2011
Patronlar sekiz yıldan beri kıdem tazminatının kaldırılmasını istiyor. Patronların isteğini Tayyip “ustalık döneminde” gerçekleştirecek. Sözde işsizliği azaltacak düzenleme gerçekleşirse, işçinin hak kaybı, patronların ise kazancı olacak. Bugün kıdem tazminatı almak için bir yıl çalışmak yeterli. Kıdem tazminatı, (...)


Seçimden önce her şey iyiye gidiyordu! Şimdi neden tersi söyleniyor? (Başyazı)

Cumartesi 6 Ağustos 2011
Eskiden seçim sonrasında hükümet değiştiğinde, yeni iktidara gelenler, “enkaz devraldık” deyip kemer sıkma kararları dayatırdı. Şimdi AKP yine seçildiği için aynı şeyi söyleyemiyor ama onların da bahanesi yok değil. Genel seçimin üzerinden bir aydan fazla zaman geçti. Seçim döneminde, projeler, vaatler ve (...)


Ana sayfa | İletişim | Site planı | |

Site yaşamını izle tr  Site yaşamını izle Arşiv  Site yaşamını izle Arşiv 2011  Site yaşamını izle Sınıf Mücadelesi Sayı : 158 - 1 Ağustos 2011   ?