Sinif Mucadelesi
Ana sayfa > Arşiv > Arşiv 2009 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 130 - 3 Nisan 2009 > Sınıf Mücadelesi Sayı : 130 - 3 Nisan 2009

Sınıf Mücadelesi Sayı : 130 - 3 Nisan 2009

Bu bölümün makaleleri


Sendikacıların yalanları patronun kârını arttırıyor (Gıda)

Cuma 10 Nisan 2009
Sendikacıların Şubat ayındaki sözleşme toplantısından “patron Mayıs ayına kadar süre istedi” açıklaması yalan çıktı. Sözleşme tıkandığı için arabulucuya gidilmiş ve biz bunu yeni öğrendik. Fabrikanın baş temsilcisi sendikanın şube sekreter yardımcılığına seçildi. Seçim yapılması için çağrılan delegelere, boş oy (...)


Bir tarafta ölüm kuyuları diğer tarafta Ergenekon bilmecesi! (Emekçinin Gündemi)

Cuma 10 Nisan 2009
Ergenekon davasının birinci iddianamesinin sorgulaması sürerken, seçime dört gün kala ikinci iddianame açıklandı. Deyim yerindeyse, davanın Arap saçına döndüğü söylenebilir. Ergenekon davası, AKP’ye göre, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni planlayarak, silah zoruyla devirmek, bu amaçla halkı isyana teşvik etmek (...)


Bakana kalırsa kadınlar evde oturmalı! (Emekçinin Gündemi)

Cuma 10 Nisan 2009
Devlet Bakanı Mehmet Şimşek işsizlik oranlarındaki artışı kadınların kriz dönemlerinde iş aramasına bağlayarak ’suçluyu’ ilan etti. O halde kimse iş aramazsa işsizlik olmaz! İşsizlik her zaman genel bir sorun. Türkiye’de her yıl, 850-900 bin kişi iş arayanlar arasına katılıyor. Ancak iş aramayanlar, arayanlardan (...)


Emekçiler geçim derdinde, Siyasiler rant ve koltuk! (Başyazı)

Cuma 10 Nisan 2009
Emekçilerin bu düzende sona ermeyen iki çilesi olan işsizlik ve geçim sorununun arttığı bu günlerde, siyasi sistem, en azından bir süre için daha kendini onaylatmakla meşguldü. Bundan yararlanan patronlar, rahatça işçi çıkardı, sözleşmeler çıkmaza girdi, ücretler geciktirildi, ücretli, ücretsiz izinler tavan (...)


Ana sayfa | İletişim | Site planı | |

Site yaşamını izle tr  Site yaşamını izle Arşiv  Site yaşamını izle Arşiv 2009  Site yaşamını izle Sınıf Mücadelesi Sayı : 130 - 3 Nisan 2009   ?